Mājas lapas logo, jeb logotips

By   February 18, 2014

logo majas lapasDaudzām jo daudzām mājaslapām ir savi logotipi, kurus izstrādā speciālisti un tie kļūst kā šīs mājaslapas firmas zīme, bet kāpēc tad tieši ir nepieciešami logo un kā tu pats vari izstrādāt logo? Par to es nedaudz pastāstīšu šajā rakstā.

Tātad logo jeb logotips (kad tiek dēvēt arī par logo, brendu, simbolu, preču zīmi un tā tālāk) ir daļa no tavas mājaslapas un piešķir tai savu noteiktu identitātes un identifikācijas zīmi.

Svarīgākais logotipa uzdevums ir ziņot mājaslapas apmeklētājam par to, par ko ir šī mājaslapa – kādu saturu tas atradīs tajā, kāda ir šīs konkrētās mājaslapas tēma. Tas ir kā vizuāls mājiens mājaslapas apmeklētājam, kuram uzmetot aci, svarīgākā informācija – par ko ir šī mājaslapa – būs skaidra.

Vēl vien nozīmīgs logotipa uzdevums ir arī piešķirt mājaslapai savu stilu, savu personiskumu, pēc kā šī mājaslapa tiks atpazīta un būs zināma. Konkrēta krāsa, konkrēta forma vai figūra, kas attēlota tavas mājaslapas logotipā, var kļūt par tavas mājas lapas preču un pazīšanās zīmi.

Kā arī bieži konkrēta veida logotips arī var piešķirt tavai mājaslapai tūlītēju mērķauditoriju, piemēram, ja tavs logotips būs krāsains un pilns ar dzīvnieciņiem, tad var droši minēt, ka tā visdrīzāk ir domāta bērniem, nevis biznesa cilvēkiem. Tas arī savā ziņā piešķir tavai mājaslapai konkrēto sajūtu, kuru uztver mājaslapas apmeklētājs un tālāk interpretēs konkrētajā mājaslapas stilā, tēmā.

Viena lieta, kuru noteikti vajadzētu atcerēties veidojot savu logotipu, ir, ka šim logotipam ir jābūt piemērotām dažādām situācijām, dažādiem kontekstiem – tam ir jāizskatās labi kā māsa lapas bannerī, tā teksta malā vai vidū, kā arī reklāmās un citās ar mājaslapu saistītās vietās un platformās.

Logotipam ir arī jāreprezentē tavas mājaslapas būtība un stils, kā arī jābūt tādam, lai pēc gada tas nebūtu jāmaina, jo tūlīt kā tas kļūs redzams, tas kļūs par tavas mājaslapas atpazīšanas zīmi, un nomainot to, tu vari zaudēt šo atpazīstamību.

Pirms logotipa veidošanas ir vērts padomāt par dažiem jautājumiem, kuru atbildes var tevi novirzīt pareizajā virzienā un palīdzēt tev izveidot labāku logotipu. Pirmkārt, kāda ir mājaslapas auditorija, lai neizveidotu tai nepiemērotu logo, otrkārt, kādu informāciju saturēs mājaslapa, kā arī, treškārt, kādu iespaidu tava mājaslapa vēlas atstāt uz tās apmeklētāju.

Programmas, kuras būs nepieciešamas sava logo izstrādei, ir zīmēšanas programma, kurā ērti var zīmēt skices un pašu logo, kā arī rediģēt šo logo, un dažādus fontus, lai atrastu piemērotāko tieši tavai mājaslapai.

Pirmais solis sava logo radīšanā ir atrast vai izveidot bildi vai simbolu, kurš reprezentēs tavu mājaslapu, kā arī blakus novietot savas mājaslapas nosaukumu vai saīsinājumu, kuru tu izmanto, lai redzētu vai tie sader kopā un izskatās labi.

Tālāk ir laiks ir laiks salikt abus šos komponentus kopā un izvēlēties piemērotas krāsas un fonus, kas arī ir kļūs svarīgu tavas mājaslapas atpazīšanas zīmi. Pārvieto un kombinē elementus dažādās kombinācijās, līdz tie visi kopā izskatās labi un tu esi apmierināts ar to. Ieteikums ir pat izveidot vismaz trīs dažādus variantus un pēc tam lūgt saviem draugiem, biznesa partneriem vai ģimenei izteikt savus viedokļus par tiem un palīdzēt tev izvēlēties to logotipu, kurš būs piemērotākais tavai mājaslapai.

Un visbeidzot ir laiks ir saglabās un formatēt savu logotipu. Iesaku to saglabāt ne tikai JPG formātā, bet arī PNG un GIF formātā, kas vēlāk atvieglos ievietot šo logotipu dažādās platformās un vispārīgi pielietot to.

Un nu, kas tavs logo ir gatavs, droši ievieto to savā mājaslapā un citās vietās, kur tu reklamē savu mājaslapu, lai tas kļūst par tavas mājaslapas atpazīšanas zīmi.