Mājas lapu tipi

By   May 31, 2014

website typesTīmekļa vietne mūsdienās iedalās daudz un dažādos tipos, bet lielākie un vispazīstamākie no šiem tipiem ir Portāls, Vortāls, Blogs , Žurnāls ,Forums

Portāls

Portāls ir Tīmekļa vietne ar plašu saturu. Portāls sniedz daudzpusīgu informāciju un parasti nodrošina piekļuvi plašam resursu un pakalpojumu klāstam, piemēram, forumiem jeb diskusijām, meklētājprogrammām, e-pastam ,fotogrāfijām. Portāli aprasti ir dinamiski ģenerētas tīmekļa vietnes, kas piedāvā plaša tematiskā spektra publikācijas, iespējas piedalīties diskusijās, komentēt ievietoto informāciju, bieži arī e-pastu, datorspēles, vārdnīcu, laika ziņas, valūtu kursu kalkulatorus un citus pakalpojumus/informāciju. Latvijas pazīstamākie portāli ir www.tvnet.lv, www.draugiem.lv  , www.delfi.lv .

Vortāls:

Vortāls ir tīmekļa vietne, kas nodrošina informāciju par konkrētas nozares resursiem un pakalpojumiem. Vortāls no portāla atšķiras ar to, ka tajā sniegta informācija kādā konkrētā jomā – web izstrādes vortāls, makšķernieku vortāls, darba sludinājumu vortāls, kāzu vortāls vedējiem, tūrisma vortāls u. c.

Vortāli nodrošina lietotājus ar attiecīgās nozares jaunumiem, arī ar, piemēram, pētījumiem un statistiku, diskusijām, tiešsaistes līdzekļiem un citiem pakalpojumiem, kas sniedz ziņas par konkrēto jomu. Vortāls var būt arī daudzfunkcionāla vietne, kas veltīta vienai galvenajai tēmai, piemēram, mūzikai.

Blogs, jeb memuārs:

Emuāri pēc satura ir ļoti atšķirīgi – sākot no individuālām dienasgrāmatām, līdz pat politisku kampaņu, uzņēmumu un kopienu žurnāliem. Vairākumā tīmekļa žurnālu apmeklētāji var ierakstīt un lasīt komentārus, tādējādi konkrētajiem emuāriem izveidojas noteikts lasītāju loks.

Tīmekļa žurnāls

Tīmekļa žurnālu raksturs ir ļoti atšķirīgs, sākot no vienkāršām dienasgrāmatām un tādu hipersaišu sarakstiem, kuras šķiet svarīgas pašam autoram, līdz pat sīki izstrādātiem rakstiem, pie kuriem veidojas plašas lasītāju diskusijas. Daudzos emuāros vecākie ieraksti tiek arhivēti un katram ierakstam tiek ģenerēta statiska (nemainīga) adrese. Tīmekļa žurnālu jaunāko ierakstu virsraksti ar saitēm uz tiem tiek piedāvāti.

Forums, jeb diskusiju dēlis:

Ziņojumu dēļi jeb tautā sauktie forumi ir tīmekļa vietnes, kuru saturu veido lietotāji diskutējot par kādu konkrētu vai plašāku tēmu. Forumu ieraksti tiek glabāti datubāzēs un tādējādi tie atšķiras no, piemēram, čata tīmekļa vietnēm, kurās ziņojumi tiek izdzēsti pēc sarunas beigām. Visbiežāk forumi ir publiski pieejami viesiem, bet lai tajos varētu ievietot kādu ziņu ir nepieciešams reģistrēties, vai pieslēgties tīmekļa vietnei.