Mājaslapu fontu mīti

By   March 27, 2014

fontiMūsdienās teju katrai mājaslapai ir cits fonts, jo to ir tik daudz un dažādi. Taču ir arī radušies dažādi mīti un uzskati par šiem fontiem, piemēram, ka viens vai otrs ir labāks, vai, ka ja izvēlēsies pareizo fontu, tad tava mājaslapa uzreiz būs labāka. Taču tā viss nav un šajā rakstā es apskatīšu dažus populārākos mītus un paskaidrošu, kādēļ tie ir nepatiesi.

1. Visiem ir zināmi sans-serifs un serifs fonti, taču ir radies mīts, ka sans-serifs ir ievērojami labāks par ierasto serifs fontu, jo individuāli burti šajā fontā attēloti uz ekrāna izskatās ievērojami labāk. Taču tā patiesībā nemaz nav, jo cilvēki nepievērš uzmanību individuāliem burtiem un to dizainam, bet gan teksta koptēlam.

2. Vēl viens mīts ir, ka tiešām labs fonts it kā sevi pagara neredzamu, jo atvieglo mājaslapas apmeklētājam izlasīt tekstus. lai gan šis mīts daļēji ir pareizs, jo ja teksts būs tādā fontā, kuru grūti ir izlasīt, to noteikti pamanīs teksta lasītājs, taču ja tiek izmantots viens no parastajiem fontiem, kuru atšķirības ir samērā minimālas, tad bieži vien lasītājs vispār nepievērsīs uzmanību fontam.

3. Noteikti viens no absurdākajiem mītiem ir, ka dažādu jomu profesionāļi, piemēram, reklāmas plakātu veidotāji neizmanto fontus, kuri ir pieejami par brīvu. Tā viss nav, jo mūsdienās par brīvu ir pieejami tik daudz un dažādi fonti, ka vienkārši nav īsti jēga maksāt par kādu īpašu fontu, kā arī ne vienmēr šie dārgie fonti tiešām ir labākais un efektīvākais risinājums.

Šie ir tikai pāris mīti, kuri ir saistīti gan ar dažādiem fontiem, gan dizainu kā tādu, tādu ir vēl daudz, tādēļ pirms pieņemt kaut ko kā patiesību, varbūt ir vērts padomāt, vai tas tā tiešām ir.