Maksājuma veidi mājas lapām

By   February 12, 2014

interneta maksajumiBieži vien mājas lapu īpašnieki savās lapās vēlas pārdot dažāda veida preces vai pakalpojumus, bet šādas darbības uzreiz liek domāt par to, kādā veidā notiks norēķināšanās par šiem pakalpojumiem vai precēm, jo ir taču daudz un dažādi veidi, kā klientiem maksāt, sākot ar vienkāršām sistēmām, kas izraksta rēķinus nosūtot tos uz e-pastu līdz pat sarežģītām kredītkaršu un interneta maksājumu sistēmām. Pirms izvēlaties metodi vai vairākas metodes, kuras izvietot savā mājas lapā došu ieskatu tajā, kādas metodes vispār ir pieejamas un kādas ir to labās vai sliktās puses:

PaypalPayPal ir pasaulē lielākā pilnīgi internetā balstītā maksājumu sistēma, kas pašlaik darbojas Ebay paspārnē, kad šis interneta izsoļu gigants to nopirka par vairāk, kā miljardu ASV dolāru. PayPal ir viens no vieglākajiem interneta maksājumu veidiem, jo caur šo sistēmu iespējams izmantojot tikai E-pastu un paroli nosūtīt naudu citiem lietotājiem veikt interneta maksājumus un dažādas citas ar naudu internetā saistītas lietas. PayPal sistēmas izmantošana ir lēta, jo uzņēmums prasa tikai dažus procentus no kopējās darījums summas, un ņemot vērā to, ka šī ir pasaulē lielākā interneta maksājumu sistēma tad ar PayPal naudu klientiem ir iespējams norēķināties daudz un dažādās vietās, un šī maksājumu metode ir pazīstama un klienti tai uzticas.

Rēķinu izraksti – Latvijā populāra maksājumu metode ir interneta veikaliem izveidotas sistēmas, kas klientiem pēc pasūtījuma izdarīšanas uz norādīto e-pastu nosūta rēķinu, kuru tad klientam jāapmaksā no sava bankas konta. Šāda veida sistēmas ir parocīgas uzņēmumiem jo nav jāmaksā lielas komisijas maksas, tomēr klientiem ir jāveic papildus soļi, jo jāgaida rēķina saņemšana un vēl jādodas uz savu interneta banku, lai pēc tam šo rēķinu samaksātu. Šī ir visvienkāršākā sistēma ko izveidot, tāpēc tās veidošanas izmaksas būs salīdzinoši mazas.

Banku pārskaitījumi – Maksājumi ar interneta banku ir viegli un ērti lietotājiem, tomēr mājas lapā ievietot šo sistēmu ir grūtāk un tās izmaksas var būt mazliet lielākas. Sistēma būtībā tiek sasaistīta ar uzņēmuma bankas doto API, jeb publisko pieslēgvietu, un pēc pasūtījuma izdarīšanas lietotājs var ar savas bankas lietotājvārdu un paroli veikt maksājumu viegli un ērti bez liekiem papildus soļiem. Šādi banku pārskaitījumi ir ērti, tomēr, lai apmierinātu visus klientus jums vajadzēs uzņēmuma kontus visās bankās un mājas lapas sistēma iesaistīt pilnīgi visu Latvijas banku sistēmas, kas var būt laikietilpīgi un dārgi!

Kredītkartes un Debetkartes – Kredītkaršu un debetkaršu norēķini ir arī ļoti populārs maksājumu veids, kur klientam ir jānorāda uz Kredītkartes vai Debetkartes esošais datums, savi personas dati un uz pašas kartes arī vēl esošais kods, kas kopā nozīmē to, ka šis maksājums tiks sākumā rezervēts kartē un kad tiks apstiprināts tad nauda tiks novilkta. Mājas lapas īpašniekam šāda pakalpojuma veidošana varētu būt arī pietiekoši sarežģīta un izmaksāt vairāk, kā citu pakalpojumu ieviešana, tomēr šāda maksājumu metode noteikti ir izdevīga klientiem, jo ikvienam taču ir bankas konts ar savu bankas karti, un šādā veidā iespējams veikt maksājumus arī ārzemju klientiem, kas arī ir parocīgi mājas lapu īpašniekiem!

Skaidra nauda vai čeks – Viena no nepopulārākajām maksājumu metodēm ir arī skaidras naudas vai čeka sūtīšana pa pastu. Šādas sistēmas tika izmantotas pirms sistēmām, kā PayPal un būtībā klientam pirms saņemt preci bija jāsūta nauda mājas lapas īpašniekam pa pastu un tikai pēc naudas saņemšanas tika nosūtīta prece no uzņēmuma puses. Šāds maksājumu veids ir nedrošs, neērts un no klienta puses jābūt lielai uzticībai uzņēmumam, lai tā vienkārši sūtītu čeku vai naudu. Šādu sistēmu noteikti es neieteiktu jums izmantot!

Bitcoin – Pēdējā laikā populārs maksājumu veids ir palicis virtuālās valūtas Bitcoin maksājumi, kas būtībā ir līdzīgi PayPal vai bankas pārskaitījumam, bet jums ir jāmaksā nevis ar īstu naudu, bet gan virtuālo valūtu. Šādi maksājumu veidi Latvijā pagaidām vēl nav populāri, toties ārzemēs tie ir jau ierasta lieta, tomēr šīs virtuālās valūtas stabilitāte un ilgtermiņa dzīvotspēja ir apšaubāma, un liela daļa sabiedrības pat nav informēti par šādas valūtas esamību, tomēr specifiskās nišās tā var būt laba maksājumu sistēma.