XLS(Microsoft Excel)

By   June 22, 2014

xls faila formātsExcel ir Microsoft veidota izklājlapu programma, kas tiek veidota Apple, Microsoft  un citām operētājsistēmām un kopā ar citām programmām veido Microsoft Office programmu kopumu.

Excel programmatūra izmanto vienkāršas datu tabulas un izklājlapu attēlošanu, ļaujot tās lietotājiem viegli un ātri veikt dažādas darbības un manipulācijas ar datiem, kārtojot tos un attēlojot dažādās vizuālās formās. Excel atbalsta arī Visual Basic programmēšanas valodu, kas ļauj veidot viegli saprotamu kodu lai veiktu dažādas manipulācijas ar skaitļiem tieši pašās Excel tabulās, ievietojot šos koda fragmentus tieši izklājlapu šūnās.

Excel programma ir visizplatītākā izklājlapu programma, kas var tikt izmantota uz dažādām platformām, bet .xls faila formāts ir Excel Binary File Format, un tā kā šī faila specifikācijas ir brīvi pieejamas internetā, tad arī citas lietojumprogrammas var tās izmantots, kas padara šo formātu par universālu datu atrādes veidu.

Tieši šo iemeslu dēļ autors izvēlējies veidot programmā iespēju izvadīt datus arī XLS faila formātā, lai tie būtu viegli saprotami un ar tiem lietotājs varētu manipulēt jebkurā operētājsistēmā un platformā.